Wonderplace
Εγγραφείτε ή συνδεθείτε στο φόρουμ μας!
Wonderplace
Εγγραφείτε ή συνδεθείτε στο φόρουμ μας!
Wonderplace
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Wonderplace

Ενά φορούμ για να συζητούμε για διαφορά θεμάτα που μας ενδιαφερούν.......
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Latest imagesLatest images  ChatChat  GamesGames  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
Shoutbox

Spoiler:
 

 

 ΖΩΔΙΑ..φλερτ, απιστια, χωρισμος

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ahtvel1x
Δυναμικό μέλος!
Δυναμικό μέλος!
ahtvel1x


Αριθμός μηνυμάτων : 125
Ηλικία : 84
Κατοικιδιο : ton eafto mou
Μετάλλια! : ΖΩΔΙΑ..φλερτ, απιστια, χωρισμος Episim11ΖΩΔΙΑ..φλερτ, απιστια, χωρισμος Tourta10 ΖΩΔΙΑ..φλερτ, απιστια, χωρισμος Star-c11
Points : 11
Registration date : 27/11/2008

ΖΩΔΙΑ..φλερτ, απιστια, χωρισμος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΖΩΔΙΑ..φλερτ, απιστια, χωρισμος   ΖΩΔΙΑ..φλερτ, απιστια, χωρισμος EmptyΠεμ Ιαν 08, 2009 2:50 am

Κριός (21 Μαρτίου 20 Απριλίου)
Φλερτ: Οι Κριοί ως γνωστόν δεν πάσχουν από έλλειψη αυτοπεποίθησης και χαίρονται όταν τους θαυμάζουν. Σταμπάρουν, λοιπόν, το θύμα τους από την αρχή και το προσεγγίζουν λέγοντας «Πρόσεξα ότι εδώ και πολλή ώρα με καρφώνεις έντονα. Δεν σ' αδικώ. Σήμερα είμαι ένας κούκλος.»
Χωρισμός: «Το ξέρω, θα σου είναι πολύ δύσκολο. Θα σου λείπω, θα υποφέρεις και ενδεχομένως θα πέσεις και στα ναρκωτικά. Δεν γίνεται όμως αλλιώς. Φεύγω. Τώρα μπορείς να αυτοκτονήσεις.»
Απιστία: Άπαξ και στη σχέση τους χαθεί ο ρομαντισμός και το πάθος, οι Κριοί ορμούν στην επόμενη ερωτική περιπέτεια σαν να είναι μοναδική. Και τελευταία.

Ταύρος (21 Απριλίου 21 Μαΐου)
Φλερτ: Η ώρα θα κυλήσει αργά με έναν Ταύρο. Τις πρώτες 2 ώρες θα κοιτάζει. Μετά από κανένα 4ωρο θα κοιτάζει πιο έντονα. Πάνω στο 6ωρο θα έχει κλείσει το μαγαζί και θα έχεις πάει για ύπνο. Τέλος πάντων, όταν αποφασίσει να μιλήσει, τα λέει καλά.
Χωρισμός: «Μήπως να το ξανακοιτούσαμε; Ίσως πρέπει να το ξανασκεφτούμε. Πάμε για κάνα καφέ να το ξανασυζητήσουμε;»
Απιστία: Θα κάνουν τα πάντα για τη σχέση τους και είναι κατά κανόνα από τα πιο πιστά ζώδια. Ο άνδρας Ταύρος θα απατήσει όταν νιώσει ότι η σύντροφός τους δεν τους θαυμάζει πια και η γυναίκα Ταύρος όταν δεν θα μπορεί πια να είναι περήφανη για τον σύντροφό της.

Δίδυμος (22 Μαΐου 21 Ιουνίου)
Φλερτ: Το πιο επικοινωνιακό ζώδιο του ζωδιακού κύκλου. Το ότι θα έρθει να σου μιλήσει είναι σίγουρο. Απλά πριν θα κάνει μια στάση να χαιρετήσει κάτι φίλους από το στρατό, άλλη μια για μια ξαδέλφη που τυχαία συνάντησε στο δίπλα τραπέζι, άλλη μια για να πει ένα γεια στο μωρό στο bar και όταν τελικά έρθει θα πιάσει κουβέντα και με τις τρεις κολλητές σου.
Χωρισμός: «Έσπαγα το κεφάλι μου να θυμηθώ τι είχα ξεχάσει. Α! Ναι. Χωρίζουμε.
Φεύγω, έχω προπόνηση.»
Απιστία: Απρόβλεπτοι και ανήσυχοι οι Δίδυμοι, μπορεί τη μία μέρα να λένε «Σ'αγαπώ» και την άλλη να το έχουν ξεχάσει. Θέλουν πάντως να ζουν το παρόν, να είναι ανεξάρτητοι και δε μπορούν να νιώθουν ότι καταπιέζονται.

Καρκίνος (22 Ιουνίου 22 Ιουλίου)
Φλερτ: Ο Καρκίνος δεν θα έρθει. Κωλύεται. Αν ενδιαφέρεστε αναλάβετε το φλερτ εσείς.
Χωρισμός: «Θέλω να σου πω κάτι. Το σκέφτομαι εδώ και δύο χρόνια, αλλά δεν είμαι ακόμα σίγουρος. Νομίζω ότι θέλω να χωρίσουμε. Ποια είναι η γνώμη σου;»
Απιστία: Ευαίσθητοι και ονειροπόλοι, οι Καρκίνοι αγαπούν το φλερτ αλλά δεν πρόκειται να σας απατήσουν αν δεν τους πληγώσετε. Αν τους αγαπάτε αληθινά θα σας είναι πιστοί για μια ζωή.

Λέων (23 Ιουλίου 23 Αυγούστου)
Φλερτ: Τα λιοντάρια -και δη τα αρσενικά- δεν αγχώνονται. Πιθανόν να σε έχει ξαναφλερτάρει. Και εσένα και τη φίλη σου.
Χωρισμός: «Ακόμα εδώ είσαι εσύ; Δεν σε χώρισα πριν μια βδομάδα; Α! Δεν είσαι η Γωγώ; Sorry ρε συ, χωρίζουμε.»
Απιστία: Ζηλιάρηδες και κτητικοί, δεν απατούν εύκολα τους συντρόφους τους, αλλά τους αρέσει να νιώθουν επιθυμητοί. Αν απατήσουν θα το κάνουν ως αντίποινα σε δική σας απιστία.

Παρθένος (24 Αυγούστου 23 Σεπτεμβρίου)
Φλερτ: Κανένας άνθρωπος που ανήκει στο ζώδιο της Παρθένου, δεν θα έρθει έτσι απλά να σου μιλήσει. Κατά πάσα πιθανότητα, κάπου σε έχει ξαναδεί και από τότε μέχρι και σήμερα, οργανώνει τη στρατηγική του για να σε ρίξει.
Χωρισμός: «Χωρίζουμε. Πλύνε τα πιάτα πριν φύγεις. Και όπως φεύγεις, πέτα και τα σκουπίδια.»
Απιστία: Επειδή οι Παρθένοι αναζητούν έναν αιώνιο σύντροφο και όχι περιστασιακές σχέσεις. Όταν βρουν αυτό που θέλουν δύσκολα θα ρισκάρουν να το χάσουν. Μόνο αν βρουν την αληθινή αγάπη σε ένα τρίτο πρόσωπο θα σας απατήσουν.

Ζυγός (24 Σεπτεμβρίου 23 Οκτωβρίου)
Φλερτ: Ο Ζυγός θα σε χαλαρώσει τόσο με την κουβέντα που στο τέλος δεν θα ξέρεις αν θες να κάνεις σχέση μαζί του ή να πας μαζί του για ψυχανάλυση.
Χωρισμός: «Βασικά, έχω παράλληλο δεσμό εδώ και 1,5 χρόνο. Δεν θέλω όμως να σε πιέσω. Πάρε το χρόνο σου και σκέψου.»
Απιστία: Μπερδεύουν συχνά τη φιλία με τον έρωτα και αγαπούν τις περιπέτειες. Κατέχουν καλά την τέχνη της απιστίας και δύσκολα μπορεί κανείς να τους αντισταθεί. Οι γυναίκες Ζυγοί ωστόσο είναι πιο συγκρατημένες και βλέπουν τον άνδρα σαν στήριγμα. Θα τον απατήσουν μόνο αν βρουν κάποιον πιο δυνατό και αξιόπιστο.

Σκορπιός (24 Οκτωβρίου 22 Νοεμβρίου)
Φλερτ: Ο Σκορπιός, αν έχεις άλλον σύντροφο, θα τον κάνει κολλητό και στη συνέχεια θα «δηλητηριάζει» τη σχέση σιγά-σιγά, μέχρι να τον παρακαλάς εσύ γονατιστή να σε δεχτεί. Ο «πρώην» αγνοείται.
Χωρισμός: «Μπορεί να χωρίσαμε, μπορεί να πηγαίνω με άλλες, εσύ όμως δεν θα πας με κανέναν. Ποτέ.»
Απιστία: Αδιαμφισβήτητα σεξουαλικά ζώδια, έχουν μεγάλη ζήτηση και γίνονται εύκολα ερωτικοί στόχοι. Δύσκολα όμως απατούν τους συντρόφους τους.

Τοξότης (23 Νοεμβρίου 21 Δεκεμβρίου)
Φλερτ: Ο Τοξότης θα μιλήσει. Θα μιλήσει πολύ. Θα σου τραγουδήσει, θα σε χορέψει, θα ανοίξει σαμπάνιες και κατά τις 3:00 το πρωί, θα φύγει -μόνος του- να πάει να κοιμηθεί.
Χωρισμός: «Έλα βρε, που να χωρίζουμε τώρα. Άστο. Αν ξαναβρεθούμε, κάποτε, το συζητάμε τότε.»
Απιστία: Τους αρέσει να φλερτάρουν και δηλώνουν εξαρχής πως δεν αντέχουν την καταπίεση. Αν δεν τους πιέζετε και δεν τους κάνετε πολλές ερωτήσεις δεν θα σας απατήσουν.

Αιγόκερως (22 Δεκεμβρίου 20 Ιανουαρίου)
Φλερτ: Ο χρόνος είναι χρήμα. Να τι θα μπορούσε να πει, ένας αυθεντικός αιγόκερως: «Για να μην καθυστερούμε, έχω κλείσει ένα τραπέζι σε ένα εστιατόριο να φάμε. Μετά θα πιούμε ένα ποτό, μετά άλλο ένα στο σπίτι μου και μετά μας περιμένει η μάνα μου για να σε γνωρίσει.»
Χωρισμός: «Έχω ήδη επικοινωνήσει με τον δικηγόρο μου και η αίτηση διαζυγίου είναι έτοιμη πάνω στο τραπέζι για να την υπογράψεις. Τι; Δεν είμαστε παντρεμένοι;»
Απιστία: Είναι από τους καλύτερους οικογενειάρχες και απόλυτα πιστοί. Αν υπενθυμίζετε τακτικά στους άνδρες Αιγόκερους πόσο όμορφοι και έξυπνοι είναι ...; μη φοβάστε τίποτα. Οι γυναίκες έτσι κι αλλιώς βάζουν πάνω από όλα τη δουλειά τους, οπότε και πάλι δεν πρόκειται να σας απατήσουν.

Υδροχόος (21 Ιανουαρίου 19 Φεβρουαρίου)
Φλερτ: Να ένας γνήσιος καλλιτέχνης! Θα σου μιλήσει για μουσική, θα σου μιλήσει για τα αστέρια, για τα χρώματα του ουρανού, για τον εξπρεσιονισμό και αφού σε πρήξει για κάνα 2ωρο, θα την πέσει στη φίλη σου.
Χωρισμός: Μήνυμα στον τηλεφωνητή: « Αγάπη μου, πάω για σαφάρι στην Αφρική. Θα γυρίσω σε κάνα 6μηνο, οπότε μάλλον χωρίζουμε.»
Απιστία: Έχουν πολλά ενδιαφέροντα και χρειάζονται συντρόφους που μπορούν να τα μοιραστούν μαζί τους. Οι άνδρες θεωρούν το σεξ σημαντικό, αλλά όχι περισσότερο από το φαγητό ή την εφημερίδα τους. Οι γυναίκες Υδροχόοι έχουν ανάγκη να νιώθουν ελεύθερες και την ίδια ελευθερία αποζητούν και στο σεξ, οπότε ...; προσέχετε!

Ιχθείς (20 Φεβρουαρίου 20 Μαρτίου)
Φλερτ: Ένας ιχθύς, δεν θα φλερτάρει έτσι απλά. Πρώτα θα σου στείλει λουλούδια, μετά θα σου αφιερώσει τραγούδι και αφού θα είναι έτοιμος να σου απαγγείλει το ποίημα που μόλις έγραψε, εσύ ήδη θα τρέχεις να κρυφτείς από την ντροπή σου.
Χωρισμός: «Αντίο απόλυτη αγάπη. Αντίο μεγάλε έρωτα. Δεν έχω δάκρυα να κλάψω, δεν έχω λόγια να πω. Πάω για κάνα ποτό.»
Απιστία: Χρειάζονται λεπτό χειρισμό και πολλή τρυφερότητα. Για να σας μείνουν πιστοί, μην καταπιέζετε τους άνδρες και δείξτε προστασία στις γυναίκες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.nyxtovioi.com
 
ΖΩΔΙΑ..φλερτ, απιστια, χωρισμος
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Wonderplace :: Horoscopes :: Ζώδια-
Μετάβαση σε: